Reiki

Reiki Egitimi

Reiki, tüm canlilarin içinde ve çevresinde sinirsiz miktarda bulunan temel yasam gücüdür. Bunun kaynaginin Evren'in yaradilis noktasi oldugunu söyleyebiliriz. Yasadigimiz her türlü kötü olay ve dis dünyadan aldigimiz negatif etkiler vücudumuzun her bir hücresinde hafizaya alinmaktadir. Bu, bizi fiziksel olarak etkiledigi gibi iç dünyamizda da bir takim aksakliklara yol açar ve bize örnegin uykusuzluk ve kendine güvensizlik seklinde geri döner.

Reiki, alternatif tip yöntemleri ile tedavi yapanlar tarafindan destekleyici olarak kullanilmaktadir. Örnegin, bir fizyo-terapist eger Reiki kanali ise zaten kendi basina yararli bir tedavi yöntemi olan masaji uyguladiginda bu masajin sifa gücü onun ellerinden akan Reiki’nin etkisiyle bir kaç katina çikar.


Reiki Nedir?

Tüm canlilar bu enerji ile yüklenmis olarak dogarlar, fakat yillar geçtikçe enerjinin bedenimize girisini saglayan kanal kirlenip tikanir. Bunu tikanmis bir boru gibi düsünebiliriz. Iste Reiki Master’in yaptigi sey bu kanali temizleyerek açmak ve bedenimizde bulunan çakra dedigimiz enerji merkezlerine güçlü enerji yollayarak bunlari yeniden uyandirarak enerji akisina hazir duruma getirmektir.

Bu islem 4 kademeden olusur ve sadece bu konuda yetkinlik düzeyine ulasmis yetkili Reiki Master'lari tarafindan uygulanabilir. Bu islemi takip eden 21 gün içinde öncelikle kendi kendimize enerji veririz. Böylece beden kendini yeniler, terleme, diski ve idrar yoluyla vücutta birikmis olan her türlü toksinler ve zehirler atilir. Bundan sonra Reiki, artik hayat boyu bizimledir.


Reiki Kimler Için Uygundur

Herkes, ama herkes Reiki kanali olabilir, yeter ki istesin. Bunun için yapilmasi gereken tek sey bir Reiki Master'i tarafindan bedenimizde bulunan ancak zamanla tikanmis olan enerji kanalinin açilmasi ve çakralarimizin enerji ile yüklenip uyandirilmasidir. Iste bundan hemen sonra kendimize ve baskalarina enerji vermeye hazir duruma geliriz. Reiki kanali olmak bizi diger insanlar karsisinda daha üstün bir hale getirmez. Bu tüm insanlara dogustan verilmis bir haktir ve biz sadece aktarici olarak görev yapariz.


Reiki ve Hastaliklarin Tedavisi

Reiki, ellerimiz kullanilarak gerçeklestirilen bir sifacilik teknigidir. Ancak geleneksel tip uygulamalarina alternatif bir teknik olarak algilanmamalidir. Genelde tibbi uygulamalarin yaninda tamamlayici bir tedavi yöntemi olarak algilanmasi gereken Reiki, pek çok durumda tibbin çözmekte zorlandigi veya çok uzun süren tedavi süreleri gerektiren durumlarda kimi zaman "mucize" olarak nitelendirilebilecek sonuçlar da yaratmaktadir. Buna karsilik, fiziki müdahalenin gerektigi asamalarda ve acil durumlarda tibbi uygulamalar kaçinilmazdir.

Reiki bütünüyle, içinde yasam enerjisi tasiyan her canlinin sahip oldugu bagisiklik sistemininin düzensizliklerini giderir, güçlendirir ve hastalik ve rahatsizliklarin semptomlarina degil kaynagina giderek iyilestirme saglar.

Bu nedenle, daha çok hastaliklarin semptomlarini ortadan kaldirmayi hedefleyen tip uygulamalarina bir alternatif degil, tam anlamiyla gerekli bir destegi verir. Bu yolla çok daha çabuk bir iyilesme gerçeklesir. Bununla birlikte Reiki, düzenli uygulama gerçeklestirildiginde mevcut bagisiklik sistemimizin mükemmel çalismasini saglayarak çok önemli ölçüde hastalanmamizi ve rahatsizliklarimizi önler. Bu hastaliklara tibbin çare bulmakta zorlandigi ciddi ve korkulan türler de dahildir.

Reiki, tibbin yetersiz kaldigi bir baska boyutta da, kisinin ruh ve beden bütünlügü ve içsel barisinin saglanmasinda en büyük yardimcidir. Bunun olusturdugu huzur ortami, çevremizle olan iliskilerimizde uyum ve barisi getirmekte ve bir çok hastaligin olusumunda önemli rolü olan stresin giderilmesini saglamaktadir.

Reiki'nin özellik gösteren hastalik ve rahatsizliklar için, genel uygulamalar disinda, birebir endike sekilde yapilan tedaviler, bu konularda yeterliliklerini arttirmis ve kendilerini bu konuya yönlendirmis Reiki Pratisyenleri ve Reiki Master'lari tarafindan gerçeklestirilmektedir.


Reiki ve Din

Din, tutunulacak bir inanç, Reiki ise sadece bedenimizle ilgili bir seydir. Yani, Reiki'nin inançla hiç bir ilgisi yoktur ve dinlerin yerini alamaz. Ancak bazi durumlarda dindar olmayan kisileri yaradan kavramina yaklastirdigi ve dinlerin felsefesini anlama çabasina yönelttigi görülmüstür. Reiki tüm insanlara verilmis bir seydir; hiç bir din, mezhep, tarikat, irk, millet v.s. ile özel bir bagi yoktur.