Dans Kurslari

Hiphop Dans Kursu

Hiphop, 1970'li yilarin sonunda Amerika' da gettolardan çikan zencilerin olusturdugu bir kültürdür. Bu kültür Rap müzigi, Graffiti sanati, Break Dance ve Dj'ligi içerir. Sokaklarda dogan bu kültür ve dans sekli, günümüzde gençler arasinda en yaygin olan akimlardan biridir. Gelir, egitim, kültür seviyelerin düsük oldugu Brooklyn ve Bronx gibi semtlerde dogmasi bu toplumun sisteme karsi bir tepkisi olarak da algilanabilir.

Bu kadar yayilmasinin sonucu olarak da önce Amerika ve Avrupa’da, daha sonra bütün dünyada hip hop dans kursu sayisi artmaya baslamistir.Gençlerin Yeni Gözdesi

Hip-hop müziginin temel ögesi olan breakbeate uyumlu bir sekilde hareket edilir. Genellikle zor ve akrobatik hareketlere sahiptir. Kafa üzerinde dönerek yapilan helikopter dansi ya da electric boogie hip-hop deyince ilk akla gelenlerdendir. Bu zor hareketler bir bakima Getto’da yasayan ve hiçbir seye hâkim olmasina izin verilmeyen gençlerin kendi bedenleri üzerindeki hâkimiyetlerinin bir ifadesidir. Bu dansi yapan erkeklere b-boy; kizlara ise b-girl adi verilmektedir. Günümüzde ünlü isimler bu alanda müziklerini icra etmekte ve milyonlara ulasan albüm satislari yapmaktalar.

Hip hop kurslari özellikle gençlerin ilgi odagi olmusken AFEM Dans Okulu da bu alana gerekli ilgiyi göstermis, deneyimli kadrosu ile kaliteli bir egitim vermeyi amaçlamistir.


HipHhop Müzikleri

Hiphop KursuBu tür müziklerde sarkilarin ritimlerinde ahenk ve uyum kaygisi yoktur. Sözler müzikten daha önemlidir ve yasanmisliklarla doludur. Altyapisi, genellikle elektronik aletler veya bilgisayarlar yardimi ile yaratilan; davul, bas ve sentezleyici döngülerinden olusur. Beat adi verilen altyapi, hizli ve konusma tarzinda vokal ile birlestiginde Hip-hop müzik ortaya çikar. Günümüzde bu akimin en ünlü grubu ise tüm dünyaca taninan 50 Cent ‘dir.

Ünlü isimlerin katkilari ile sekillenen bu dalda hip hop dersleri süresince yine Beyonce, 50 Cent, Jay Z gibi isimlerin sarkilari kullanilir.


Hip-Hop Moda

Bu dansi sergileyenler genellikle modern rahat ve bol bir giyim tercih etmektedirler. Kendi vücudunuza birkaç beden büyük pantolon ve sweatshirt modelleriyle sovunuzu daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Aksesuar olarak kullanilan sapkalar uzun zincirli kolyeler, büyük çerçeve gözlükler, göz kamastirici yüzükler tarzinizin en güzel tamamlayicilaridir.

Tarzinizdaki en önemli parçalardan biri de ayakkabilardir. Dünyaca ünlü markalarin birbirinden güzel ve en iyi tarzlara sahip ayakkabilari koleksiyonundan kendi stilinize en uygun olani seçin ve dansinizla bas döndürün. Afem dans okulumuzda hafta içi ve hafta sonu dersleriyle bu dansi tecrübeli egitmenlerden en iyi sekilde ögrenebilme imkâniniz bulunmaktadir. Ücretler hakkinda ayrintili bilgi için bizle iletisime geçebilirsiniz.