Müzik Kurslari

Bateri Kursu

Davul-Bateri dersleri ögrencilere ritim temellerini ögrenme firsati sunacaktir. Buradan devam ederek ögrenciler istedikleri müzigi seçebilirler ve hemen hemen her stilde ögretilebilirler. Davul dersleri ögrencilere bir taraftan kendilerini yaratici olarak ifade etme firsati verirken diger taraftan sabit ritim çalabilme yeteneklerini en üst düzeye çikarmak için tasarlanmistir.

Bateri kurslarimiz hakkinda daha detayi bilgi ve kurs ücretlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.Bateri-Davul Tarihçesi

Günümüz enstrümanlari içerisinde hiçbir enstrüman davuldan daha eski bir tarihe sahip degildir. Davulun tüm dünyada M.Ö. 6000 yilindan beri var oldugu bilinmektedir. Ilk bateri setleri 1800’lerin sonlarinda bass drum pedalin icadindan sonra bir araya getirilmislerdir. Bu icat bir kisi tarafindan birkaç vurmali çalginin (trampet, bas davul ve ziller) ayni anda çalinmasina olanak tanidi. Bu bateri seti 1920'lerde New Orleans'taki caz müzisyenlerine eslik etmek için kullanilirken ayni zamanda daha da gelistirildi. O zamandan beri bateri caz, blues, R & B, rock, pop ve modern pop müzik gibi müziklerin arkasinda itici güç olarak hizmet ediyor.