Dans Kurslari

Bachata Dans Kursu

Dominik Cumhuriyeti’nden çikan bir dans olan Bachata yerli dilinde “acili ask sarkisi” anlamina gelmektedir. 4/4’lük ritimle yapilan romantik ve samimi hareketler içerir ve yoksul, dislanmis kültürün dansi olarak kabul edildigi için insanlarin arasindaki duygusal bagin göstergesidir. Bolero ve merengue hareketlerini de bünyesinde barindirir ve ezgiler gitarla çalinir.

Baslardaki yavas ritmine karsin günümüzdeki melodisi daha hareketli olmustur. Ayrica bu tarz müzige de adini vermistir. 1960’da Luis Guerra'nin 1982 yilinda bir Bacheleta albümüyle Grammy Ödülü almasiyla popülerlik kazanmistir. Daha sonra 1999’da Frank Reyes’in "Ajena"yla ve Luis Miguel del Amargue’nin "Te echo de menos" adli parçasiyla birlikte yayginlasmistir. Salonlarda salsa ve merengue disinda ilgi odagi olmayi basarmistir.Hüzün ve Ask Bir Arada!

Bachata nasil yapilir? Hüznü ve aski bir arada hissederek!

Benzer ritimlerle gerçeklestirilen bu dansin sarkilarinda ask ve aciyi bir arada görürsünüz. Partner ile birlikte yapilir ve kadin ile erkegin birbirine nerede ise dügümlenir. Her harekette sehvet ve arzuyu görebilirsiniz. Zaman zaman hareketlenir bazen de yavastir.

Temel hareketleri diger Latin danslariyla benzerlik gösterse de kalça ve bel figürlerindeki kivraklik ile hepsinden ayrilir. Dönüsler ve adimlari içerir. Duygu aktarimi ve ask temelindedir.


Kivrakliginizi Ritmin Akisina Birakin

Bachata dans kursu sizlere temel hareketleri ve ileri kurlarda nasil profesyonel olabileceginizi anlatir. Bizimle birlikte 1 – 3 aylik süreçlerde kendinizi gelistirebilir ve bu alanda ilerleyebilirsiniz.


Çantanizi Hazirlamayi Unutmayin!

Esli yapilan bir dans oldugu için erkeklerin ve kadinlarin genel olarak çantalarinda bulundurmalari gereken rahat kiyafetler ve yiyecek ile içeceklerdir. Ayrica kadinlar sik ayakkabilar ile tayt, etek gibi rahat hareket edecekleri kiyafetleri tercih edebilirler. Hareketleri yönlendiren taraf erkek oldugu için figürleri gerçeklestirirken zorlanmayacaklari sekilde giyinmeleri önerilir. Yara bandi, deodorant, havlu da her ihtimale karsi çantanizda bulundurmaniz gerekenlerden.


En Dogru Tercih, En Iyi Egitim!

AFEM Kültür Sanat Merkezi olarak en iyi egitimi verme hedefimizi 24 yildir gerçeklestiriyoruz. Alaninda uzman egitmen kadromuz ve uygun ücretlerimiz size sundugumuz hizmetlerden sadece birkaçi. Modern olani gelenek ile harmanlayarak bir pota içerisinde eriten egitim tarzimizda ögrencilerimizi bu alanda gelistirmekteyiz. Bachata kursundan salsaya, sirtakiden oryantale dünyanin her kösesinden dans kültürü örneklerini kapsayan egitimlerimizden yararlanip aramiza katilmaniz için bizi aramaniz yeterli.